20 Mayıs 2009 Çarşamba

en iyisi bilmemek


hergün yeni birşey daha öğrenip karamsarlığa boğuluyorum.ne kadar az şey biliyorum,keşke hiçbirşey bilmesem.ne kadar az bilgi o kadar çok mutluluk.

medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar,peki ya teknoloji dediğin nedir?teknoloji kontrol edilemez bir biçimde hayatımıza dahil oldu dahil oluyor.dünya küçük bir köy oldu çoktan.değerlerimizi,kültürümüzü çoktan yitirdik.
eskiden sadece ünlülerde,uçta yaşayan insanlarda gördüklerimiz şimdi sıradan insanların hayatında yaşanıyor.eskiden bizim için tüm kötülükler amerikan dizilerinde olurdu,hepsini hem ayıplar hem izlerdik.sonra yavaş yavaş bizim ünlülerimize sıçradı,hem ayıpladık hem izledik.sonra bizim dizilerimizde senaryo oldu hepsi,sonra bir baktık dizilerimizi yaşıyoruz.sıradan insanlardık ve amerikan dizilerini yaşıyorduk.
teknoloji gelişti artık evimizde internet vardı.dünyanın kapıları açılmıştı,zaman zaman yasaklamalar kısıtlamalar oldu ama bizi durduramadı.ihanetler başladı.ihanet erkeğe özgü değil ama ben erkeği masaya yatırmak istiyorum.

eskiden dergilerde gördükleri açık saçık kadınlar şimdi bilgisayarlarında geziniyor.klavyelerinden sözler dökülüyor onlara.bazen sözde yetmiyor ve eyleme geçiliyor.

porno sitelere poz vermekten hoşlanan kadınlar ve bu sitelere para ödeyip bu kadınlara bakan,hatta iletişime geçen erkekler var.koca olan,baba olan erkekler var.

kontrol edilemez durumdayız artık.en iyisi hiç bilmemek,bilmezsen araştırıp üzülmezsinde.


Hiç yorum yok: