3 Ocak 2016 Pazar

Aman da aman 2016 gelmiş. Eh yani hepsi birbirinin aynı değil mi bunların o nedenle içimde yeni yıl yeni umutlar falan filan ruh hali yok. Geçen yılın ikinci yarısı pek hareketli geçti, şu an 3.işimde çalışıyorum ve gözüm 4.de. Yeni bir işte tutunmak ne zormuş, yıllar sonra bunu anladım. Aslında tutunmak kolay da aranılan özellikleri bulmak zor. Bende şansımı sonuna kadar zorlayan biri olduğumdan girip girip çıkıyorum işlerden. Neyse ki bir günüm bile işsiz geçmedi, şansım yaver gitti hep. 4. nasıl olur bilemiyorum.

Piyasalardan sıcak edindiğim bilgilere gelirsek; eskinin yeniye ettiği zulmü kimse kimseye yapmıyor. Kaç yaşında olursan ol, yeni çocuk muamelesi görüyorsun. Eski dediğimiz şahıs bir yıllık bile olsa bi afra bi tafra. Mecbur he deyip geçmek lazım bir zamana kadar tabii.

Bakalım 2016 neler getirecek. Yıllarca eski işimde yan gelip yattığım için bol bol, kültür sanat kitap dünyasıyla içli dışlıydım. Boş vaktin boş vaktinin boş vaktinde ilgilenilecek tüm konularla ilgilendim şimdi ise evren çok pis intikam derdine düştü. Elinde kamçı çalış daha da çalış daha da diye şaklatıp duruyor kamçısını ve haliylede bir şeye vaktim kalmıyor. Arada derede okumaya çalışsam da fazla okuyamıyorum maalesef.

En sevdiğim şey olan gezmekte askıya alındı mecburen. Bu sene sadece Kazdağları'na gidebildim. Oysa aklımda, kalbimde neler var neler. He bide Cumalıkızık :)

2016 umutlarımı boşa çıkarma tatlım!!!

Hiç yorum yok: