14 Mart 2011 Pazartesi

Karanlık İşler

Bu sene Dt'nin tüm oyunlarını göreceğim sanırım :) Yeni oyunumuz Karanlık İşler. Eğlenceli,keyifli bir oyundu.Daha fazla güldüğüm oyunlar olmuştu ama bu oyununda bazı sahneleri oldukça komikti. Özellikle Aydın Şentürk'ün oynadığı bir bölüm...

Tüm oyunculuklar her zamanki gibi muhteşemdi,tavsiye ederim...

Not: Cevahir 2 salonunda izleyecekseniz en arka sıradan almayın sakın,sahneyi görmek için öndeki koltuğa dayanmak zorunda kalıyorsunuz.

Karanlık İşler
Yazan: Robin Hawdon
Çeviren: Özcan Özer
Yöneten: Mutlu Güney
Dekor Tasarım: Suar Şeylan
Giysi Tasarım: Nalan Alaylı
Işık Tasarım: Önder Ay
Asistan: Mevra Ustaoğlu

Rol Dağılımı:
Levent Özdilek, Ali Murat Altunmeşe, Tolga Evren, Selçuk Kıpçak, Evren Kardeş, Aydın Şentürk, Özlem Ünaldı


Konu:
Mafya babasının sevgilisi olan dansçı kız Mandy, sabah uyandığında geceyi birlikte geçirdiği yeni tanıştığı Garry’yi hala koynunda bulunca paniğe kapılır. Çünkü mafya babası haftanın hâsılatlarını almak için eve gelmek üzeredir ve kızın bir başkasıyla ilişkisi olduğunu öğrenirse bu ikisi için de pek hayırlı olmayacaktır. Bu sırada eve gelen komşusu Tania, çalıştığı restaurantın hasılatının bir kısmını kumarda kaybettikten sonra kalanını getiren Terry ve üstüne gelen mafya babası Koca Mack ile koruması Dozer olayların içinden çıkılmayacak kadar karışmasına neden olur. Çılgın bir mafya komedisi. Kahkaha dolu bir akşam geçirmek isteyenler.

http://www.devtiyatro.gov.tr/web/oyunlar/oyun1033.html

Hiç yorum yok: