7 Nisan 2014 Pazartesi

Tophane ArtwalkUzun zamandır gitmek istiyordum, bu hafta kısmet oldu. Taksim, Tophane, Karaköy istikametinde bazı galeriler anlaşarak belirli bir pazar gününde kapılarını ziyaretçilere açıyorlar. Cumartesi çalışan sanat severler için bulunmaz bir nimet.

İlk durağımız Taksim'de Mısır apartmanı Galeri Nev oldu. Burada Selçuk Demirel Şimdi sergisi vardı. Fransız Kültür Merkezin'de ayrı sergisi var sanatçının.


Tophane'ye doğru ilerlerken durağımız Galeri Apel oldu. Burasına bayıldım taş duvarlar ahşap yerler. Camlar deseniz bir harika. Yaşamak istediğim ter tam olarak böyle bir ev.


Burada Emre Senan çalışmaları vardı ve oldukça ilginç çalışmalar. Renk kullanımı Van Gogh'u çağrıştırıyor. Bunlar da ilginç video görüntülerinden birkaç kare Bunlarda her zaman açık olmayan deposundan

 Bunlar Selin Kohen Levi eserleri


 Burası yeni açılan, gördüğümüze pek bir sevindiğimiz Galeri Mcrd
Alexandre Dujardin, Asena Hayal, Balca Arda, Sonia Klajnberg, Yiğit Hepsev çalışmaları vardı. 

Günümüzdeki sanatın işlevselliği vurgulanmış :)
Galeri Pg Art, burada simitin yanında peynir de vardı,takdir ettik kendilerini :) Füruzan Şimşek çalışmalarıBu da oldukça ilginç çalışmalardan biriydi. Tablonun ortasına video yerleştirilmiş.Galeri Merhart, K.Deniz Pireci
Seramikten yapılmış gelinlik, dantel ve halı. Sanatçıyla konuşma fırsatımızda oldu, hepsini tek tek elleriyle yapmış. 3 senede tamamlamış.Çocukluktan bugüne fotoğraflarından oluşuyor.


Galeri Mixer, Meltem Sırtıkara, CinsBu kadar yorgunluğun üstüne kendimizi Karaköy'de yeni açılan pahalı kafelerden birine attık. Malum mekanlar salaş ama fiyatlar cep yakıyor, bildiğimiz rize çayını allayıp pullayıp afili bir ingilizce isim verip 10 tl'ye satıyorlar.

Hiç yorum yok: